Ваш профіль Сенсодин

Стислий огляд симптомів

На основі наведеної вами під час онлайн-тестування інформації подаємо відповідність ваших відповідей найбільш поширеним симптомам чутливості зубів:

 • Дискомфорт від вживання гарячих продуктів або напоїв
 • Дискомфорт від вживання холодних продуктів або напоїв
 • Дискомфорт від вживання певних типів продуктів
 • Дискомфорт від вживання певних типів напоїв  
 • Дискомфорт у холодну погоду
 • Дискомфорт під час чищення зубів

Звички, що стосуються гігієни порожнини рота

Перед вами - зв'язок ваших відповідей на запитання онлайн-тестування з деякими чинниками, які з часом можуть сприяти розвитку чутливості зубів:

 • Чищення зубів частіше 3-х разів на день
 • Чищення зубів відразу після вживання їжі або напоїв
 • Занадто агресивне чищення зубів  
 • Чищення зубів зубною щіткою з жорсткою щетиною
 • Скреготіння зубами  
 • Часте вживання кислих продуктів і напоїв на повсякденній основі

Корисна інформація для вас

Більшість із нас може робити більше для покращення здоров'я порожнини рота. Чому б не почати сьогодні? Ось деякі загальні поради стосовно догляду за порожниною рота:

 • Про чутливість зубів

  Гіперчутливість дентину, або чутливість зубів, є поширеною стоматологічною проблемою. Вона може розвиватися з часом, в результаті таких поширених проблем, як рецесія ясен і зношування емалі. Більшість людей, які страждають від чутливості зубів, знаходяться у віці від 20 до 50 років.

  Чутливість зубів починає розвиватися, якщо м'якша внутрішня частина зуба, яка називається дентином, оголюється. Дентин знаходиться під емаллю та яснами.

  Крізь дентин до центру зуба йдуть тисячі мікроскопічних канальців. Коли дентин оголений, зовнішні подразники (наприклад, холодні напої) збуджують нерви всередині зуба, що призводить до характерного короткочасного гострого болю, викликаного чутливістю зубів.

  Тільки стоматолог може підтвердити, чи маєте ви гіперчутливість дентину. Якщо у вас виникають будь-які стоматологічні проблеми, завжди звертайтеся за консультацією до свого стоматолога.

  Якщо у вас гіперчутливість дентину, ви можете сприяти мінімізації подальшого оголення дентину, потурбуватися про чутливі зуби та зменшити больові симптоми за допомогою простих змін у щоденному догляді за порожниною рота й звичках харчування.

  Поговоріть зі своїм стоматологом про режим догляду за порожниною рота, який найбільше вам підходить. Стоматолог може дати пораду про оптимальну для вас техніку чищення зубів, як часто чистити зуби та коли. Якщо ваша зубна емаль схильна до кислотного зношування, зверніться до свого стоматолога за консультацією щодо того, як найкраще звести до мінімуму частоту кислотних продуктів і напоїв у вашому раціоні.

  Крім того, ви можете зменшити больові симптоми чутливості зубів за допомогою зміни звичайної зубної пасти на зубну пасту для щоденного застосування, спеціально розроблену для зменшення чутливості зубів, таку як Сенсодин.

 • Відвідування стоматолога

  Ми рекомендуємо вам відвідувати свого стоматолога кожні 6 місяців для регулярних профілактичних оглядів.
  Якщо ви відчуваєте біль або дискомфорт в зубах, як можна швидше зверніться до стоматолога.

 • Рекомендації стосовно чищення зубів

  Чищення зубів занадто агресивним способом або занадто часто може сприяти рецесії ясен і зношуванню емалі. Згодом рецесія ясен і втрата емалі можуть призвести до оголення дентину й чутливості зубів.

  Краще не чистити зуби безпосередньо після вживання їжі або напоїв. Спробуйте користуватися м'якшою зубною щіткою. Рекомендуємо вам звернутися до свого стоматолога за консультацією щодо найкращої для вас техніки чищення зубів.

 • Запобігання ерозії емалі

  З часом кислотні продукти та напої можуть спричиняти зношування зубної емалі. До них відносяться фрукти та фруктові соки, газовані напої, чорна кава та чай, вино та все, що має гострий смак, як кетчуп або заправка до салату.

  Щоб захистити свої зуби від кислотної ерозії, поговоріть зі своїм стоматологом про те, як найкраще споживати кислі продукти та напої, а також спробуйте зубну пасту Пронамель.

Примітка: чутливість зубів не характерна для дітей віком до 12 років. Якщо ви занепокоєні зубами своєї дитини, зверніться по консультацію до свого стоматолога.